malarstwo i rysunek
logo_Ady
wystawy / plenery
Wystawa zbiorowa w Klubie 6 Brygady Powietrznodesantowej w Krakowie
Akwarele
Akwarele
Akwarele
Akwarele
Akwarele
Akwarele
Akwarele
Akwarele
Akwarele


W dniach 22-24.06.2021 r. na zaproszenie szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego z wizytą w Krakowie przebywali szefowie obrony Węgier, Słowacji i Czech w ramach Grupy Wyszehradzkiej w formule V4. Główne tematy rozmów to podsumowanie polskiej prezydencji oraz omówienie planów węgierskiego przewodnictwa w V4.
Mniej oficjalnym spotkaniom w Klubie 6 Brygady Powietrznodesantowej towarzyszyła wystawa krakowskich artystów przedstawiająca piękno naszego miasta.
Wśród obrazów innych twórców prezentujących swoje prace były i moje akwarele.
Wykorzystałem udostępnione mi zdjęcia z archiwum Klubu 6BPD i strony Wojsko Polskie.

Wystawa "AKWARELE" w Filii nr 27 Biblioteki Kraków
Akwarele

W Filii nr 27 Biblioteki Kraków przy ul. Królowej Jadwigi 37 B. jest wystawa moich prac w okresie od 13 maja do 13 sierpnia 2021 r. Na wystawie przedstawiam 11 akwareli, to architektura Krakowa i Rzymu, kwiaty i parowóz, portrety kota i psa.
Serdecznie zapraszam do Biblioteki.
Z powodu obostrzeń, wynikających z pandemii koronawirusa, wernisaż wystawy nie jest planowany.

Wystawa "Katalonia" w Filii 22 Biblioteki Kraków
Katalonia

W lutym i marcu 2020 r. w Filii 22 Biblioteki Kraków przy ul. Sienkiewicza 2 od 3 lutego br. była czynna moja wystawa pt. "Katalonia". Prezentowałem tam wybrane obrazy z wystawy "Katalonia 2019" w Czytelni Naukowej Biblioteki Kraków.
Z powodu koronawirusa wystawa została przedłużona do końca sierpnia 2020 r.

Wystawa "Katalonia 2019" w Czytelni Naukowej Biblioteki Kraków (Filia 21)
Katalonia2019

W styczniu 2020 r. w Czytelni Naukowej Filii 21 Biblioteki Kraków przy ul. Królewskiej 59 od 2 stycznia br. była moja kolejna wystawa. Tym razem to "Katalonia 2019".

Wystawa "OKNO NA RZYM" w Czytelni Naukowej Biblioteki Kraków
OKNO-NA-RZYM

Od maja do czerwca 2019 r. w Czytelni Naukowej Filii 21 Biblioteki Kraków przy ul. Królewskiej 59, można było odwiedzić moją wystawę pt. "Okno na Rzym". Wernisaż wystawy odbył się 9 maja 2019 r.

Wystawa "JERZY PULCHNY. MALARSTWO I RYSUNEK" w Klubie Profesora AGH w Krakowie
AGH

Od października 2018 r. do stycznia 2019 r. w Klubie Profesora Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie przy al. Mickiewicza 30, można odwiedzić moją wystawę pt. "Jerzy Pulchny. Malarstwo i rysunek". Wśród 36. obrazów można zobaczyć akryle, akwarele, pastele i ołówki o różnej tematyce. Serdecznie zapraszam na wystawę po telefonicznym uzgodnieniu z Klubem Profesora pod nr tel.: 12 617 48 18. Wernisaż wystawy odbył się 12 października br.

Wystawa "PORTRET MADONNY" w Domku Grabarza przy kościele Najśw. Salwatora
PortretMadonny

Od 9 września do 14 października 2018 r. w Domku Grabarza przy kościele Najśw. Salwatora na Zwierzyńcu można było oglądać moją wystawę pt. "Portret Madonny" - obrazy wykonane różnymi technikami. Serdecznie zapraszam na wystawę w soboty i niedziele w godz. 12.00 - 17.00.

Wystawa "AKWARELOWY KRAKÓW" w Restauracji "Pod Srebrnym Kurem"
AkwarelowyKrakow

W Restauracji "Pod Srebrnym Kurem" przy ul. Topolowej 3 w Krakowie od styczna do marca 2018 r. była czynna wystawa moich obrazów. Na ścianach restauracji można było zobaczyć 13 akwarelowych pejzaży o tematyce krakowskiej.

Wystawa "WOKÓŁ KOPCA" w Domku Grabarza przy kościele Najśw. Salwatora
WokolKopca

Stowarzyszenie Miłośników Starego Salwatora w Domku Grabarza przy kościele Najśw. Salwatora w Krakowie, w każdą niedzielę od 18 listopada do 17 grudnia 2017 r. pokazywało moje akryle i akwarele na wystawie pod tytułem: „Wokół Kopca”. Były też dwa pastele: mój autoportret i "Dom Łowczego" przy ul. Kościuszki w Krakowie.
Była to ostatnia wystawa z okazji jubileuszu 50-lecia mojej pracy twórczej.

Wystawa „Jerzy Pulchny. AKWARELE” w Filii nr 27 Biblioteki Kraków
akwarele

Wystawa jubileuszowa w Filii nr 27 Biblioteki Kraków przy ul. Królowej Jadwigi 37 B. była czynna w listopadzie 2017 r.

"Impresje z Tenczynka i okolic" w Galerii Vauxhall w Krzeszowicach
plakat
katalog
ruinyTenczyn01
ruinyTenczyn02

Od 14 lipca do 18 sierpnia 2017 r. Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach, Galeria w Pałacu Vauxhall oraz Stowarzyszenie Ogrodowe "Tenczyńskie Skałki" zaprosili na wystawę "Impresje z Tenczynka i okolic" z okazji jubileuszu 30-lecia powstania Ogrodu Działkowego w Tenczynku.
Na wystawie pokazałem dwa obrazy (akryle), przedstawiające ruiny zamku Tenczyn w Rudnie.

"Ogrody 2017" w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie
plakat
jablonwirujaca
krzakrozy

W dniach od 26 maja do 28 września 2017 r. Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie przy ul. Rajskiej 1 (parter) prezentowała wystawę "Ogrody 2017" w ramach 12. Festiwalu Święto Ogrodów.
Na wystawie pokazałem dwa obrazy (akryle): "Wirująca jabłoń" oraz "Krzak róży".

Kolejna wystawa jubileuszowa
plakat
TS
Dziennik

To była kolejna wystawa jubileuszowa z okazji 50-lecia mojej pracy twórczej. Tym razem Biblioteka Kraków, Filia nr 21 przy ul. Królewskiej 59 w Krakowie, Czytelnia Naukowa, w maju 2017 r. prezentowała moje prace na wystawie pt. Jerzy Pulchny. Akryl i akwarela.

Wystawa jubileuszowa
plakat

Mija właśnie 50 lat mojego "bliskiego spotkania" ze sztuką. W związku z tą rocznicą realizuję cykl wystaw jubileuszowych. Pierwsza z nich była w Restauracji "Pod Srebrnym Kurem" przy ul. Topolowej 3 w Krakowie (do maja 2017 r.). Kolejna wystawa, której wernisaż odbył się dnia 3 marca 2017 r, była w "Galerii na poddaszu" mieszczącej się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie przy ul. Rajskiej 1. Szczegóły dot. wystawy, oraz zdjęcia z wernisażu i obrazy na wystawie, kryją się na plakacie obok.

II Wystawa POD SREBRNYM KUREM
srebrny_kur_01
srebrny_kur_02
srebrny_kur_03
srebrny_kur_04
srebrny_kur_05
srebrny_kur_06
srebrny_kur_07
srebrny_kur_08
srebrny_kur_09
srebrny_kur_10
srebrny_kur_11
srebrny_kur_obrazy

Od grudnia 2016 r. do maja 2017 r. Restauracja "Pod Srebrnym Kurem" w Krakowie, przy ul. Topolowej 3, prezentowała po raz drugi moje obrazy. Tym razem było to dwanaście pejzaży wykonanych akrylem. Była to pierwsza wystawa z cyklu wystaw jubileuszowych z okazji 50-lecia mojej pracy twórczej. W trakcie wystawy podmieniałem kilka obrazów dla pokazania ich na wystawach jubileuszowych w WBP i KBP.

Plener Murzasichle wrzesień 2016
bialypotok
dolinabialego
murzasichledom
murzasichlekosciol
murzasichlekosciol-II
dolinafilipka
narusinowapolana
rusinowaowce
rusinowabacowka
jaszczurowka
mnich
wierchporoniec

W dniach od 10 do 17 września 2016 r. byłem na samotnym plenerze w Murzasichlu - miejscowości oddalonej o 12 km od Zakopanego.
modrzewiowydwor

Za bazę wypadową służył mi Pensjonat "Modrzewiowy Dwór" w Murzasichlu, który poznałem w lipcu 2016 roku i polecam go ze względu na miłą obsługę oraz bardzo smaczne jedzenie. Koszt pokoju ze śniadaniem i obiadokolacją dla takiego emeryta jak ja, w dodatku po sezonie (wrzesień), jest stosunkowo niewielki.
Dużo chodziłem po szlakach, a efekty pobytu w Tatrach i na Podhalu zamieszczam powyżej.

Drzewa w Gostwicy
brzozy
las

W dniach od 26 do 28 czerwca 2016 r. byłem w Gostwicy i rysowałem drzewa.
Obok są tego przykłady.

Wystawa "Ogrody 2016" w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie
plakat
klematis
lilie
rabata
fot1
fot2
fot3

W dniach od 3 czerwca do 30 września 2016 r. Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie przy ul. Rajskiej 1 (parter) prezentowała wystawę "Ogrody 2016" w ramach 11. Festiwalu Święto Ogrodów.
Na wystawę przekazałem trzy obrazy (pastele olejne z 2010 r. o wymiarach 42x62 cm): "Klematis", "Lilie różowe" oraz "Rabata z tulipanami i szafirkami".
Warto było zobaczyć wystawę, gdyż zarówno ilość prac, jak i ich wysoki poziom mile mnie zaskoczyły.

Moje majowe rysowanie
zakopane-tea
tatryzachodnie
gostwica-drzewa
gostwica-brzozy
patria
muszla
romanowka
witoldowka
domzdrojowy
wisla1
wisla2


Zapraszam do galerii
jablkaipedzle
piwonie
kominiarskiwierch
czarnystaw

W Galerii "Rytter" w Krakowie przy ul. św. Gertrudy 23, można było zobaczyć (i nabyć) moje obrazy: "Martwa natura z jabłkami i pędzlami, pastel olejny; "Piwonie", pastel olejny; "Kominiarski Wierch z Ciemniaka", akryl; "Czarny Staw Gąsienicowy", akryl. Były tam również akwarele o tematyce krakowskiej.

Wystawa obrazów w Restauracji "POD SREBRNYM KUREM" w Krakowie
srebrny_kur_01
srebrny_kur_02
srebrny_kur_04
srebrny_kur_04
srebrny_kur_05
srebrny_kur_06
srebrny_kur_08
srebrny_kur_09
srebrny_kur_07

Od marca do października 2016 r. Restauracja "Pod Srebrnym Kurem" prezentowała moje obrazy o różnej tematyce, wykonane pastelem olejnym i suchym, akwarelą oraz akrylem. Stylowe wnętrza restauracji i jej usytuowanie na terenie Parku Strzeleckiego w Krakowie, stanowiły piękne tło dla moich obrazów.